|

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip galiu įsigyti man patinkantį daiktą?

Jeigu radote jums patinkantį daiktą ir norite jį įsigyti, mainyti, gauti nemokamai (žiūrėkite daikto aprašyme nurodytas sąlygas), spauskite mygtuką "Noriu". Atsidariusiame žinutės lauke galite parašyti daikto savininkui. Kartu vėliau sutarsite, kaip patogiausiai abiems bus daiktą atsiimti.

Ką galiu parduoti, mainyti ar atiduoti tinklapyje mamytės.lt?

 • Drabužius, kosmetiką ir vaiko priemones, kurių vaikas nebedėvi, tačiau jie yra puikios būklės ir gali būti dėvimi kitų.
 • Daiktai, kuriems jūsų namuose nepakanka vietos, jie jums pabodo, juos norite pakeisti kitais.
 • Drabužiai, kurie jūsų vaikui yra per dideli, per maži ar tiesiog jūs pakeitėte nuomonę juos įsigiję.
Daiktai, kurie yra prastos būklės, neturėtų būti talpinami tinklalapyje. Gerbkime vieni kitus ir pardavinėkime geros būklės daiktus. Nelegalių ar kitaip draustinų daiktų puslapyje talpinti negalima.

Kaip patalpinti daiktą tinklapyje mamytės.lt?

Tai labai paprasta ir užtrunka vos kelias minutes. Nuspręskite, kokį daiktą norite parduoti, išmainyti ar atiduoti. Nufotografuokite taip, jog matytųsi daikto kokybė, spalvos, stilius. Gali te nufotografuoti vaiką, vilkintį drabužį, kurį ketinate talpinti tinklalapyje, jog kiti geriau matytų, kaip drabužis atrodo dėvimas. Talpindami daiktą tinklalapyje būsite paprašyti jį apibūdinti, nurodant dydį, sudėtį, spalvas, kitą papildomą informaciją. Tam, jog pirkėjai lengvai rastų jūsų daiktą, galėsite sukurti papildomus raktinius žodžius, apibūdinančius daiktą, ir galiausiai nustatyti kainą. Tokiu būdu daiktas bus patalpinamas tinklalapyje, kur visi jį galės rasti ir įsigyti.

Kodėl mano parduodami daiktai buvo pašalinti iš tinklalapio?

Yra keletas priežasčių, kodėl moderatoriai gali ištrinti jūsų skelbiamus daiktus.

- Jeigu daiktą pristatančios nuotraukos yra pasiskolintos iš interneto ir nei viena nuotrauka nerodo tikrojo parduodamo daikto. Nuotraukos iš interneto paprastai yra reklaminio pobūdžio ir nenurodo, ar daiktą išties turite, ir kokios jis yra būklės. Internete esančią reklaminę produkto nuotrauką galite talpinti kaip papildomą (antrą-penktą).

- Jeigu pateiktose nuotraukose daiktas yra itin prastai matomas, iš jų negalima spręsti apie daikto būklę, medžiagą ar pan. Taip dažniausiai nutinka, jeigu daiktas fotografuojamas mobiliuoju telefonu, iš arti fotografuojamas daiktas nėra sufokusuotas, nuotraukos itin mažos apimties ar pan.

- Parduodamas daiktas yra prastos kokybės, nešvarus ar pan.

- Jeigu skelbiami daiktai priklauso jums, kaip fizinės parduotuvės savininkei, ir yra pardavinėjami išorinėse parduotuvėse, t.y. jeigu jūs užsiimate naujų drabužių prekyba.

- Jeigu jūsų skelbiami daiktai neatitinka tinklalapio kategorijų, pvz. parduodate knygas, elektronikos prietaisus ar pan.

- Jeigu tinklalapio nariai pranešė arba moderatoriai aptiko, jog nario publikuojami daiktai iš tiesų jam nepriklauso, o yra nukopijuoti nuo kitų narių ar kitų tinklalapių. Tokiais nariais vėliau nėra pasitikima bei jų skelbimai yra trinami ir ateityje.

- Jeigu užsiimate komercija, pardavinėjate skirtingų dydžių tuos pačius drabužius, užsakinėjate daiktus iš kitų elektroninių parduotuvių.

- Jeigu parduodamas daiktas patalpintas neteisingoje kategorijoje

- Jeigu užsiimate komercija, pardavinėjate skirtingų dydžių tuos pačius drabužius, užsakinėjate daiktus iš kitų elektroninių parduotuvių.

Sąrašas gali būti negalutinis. Administracija pasilieka teisę skelbimus pašalinti, jeigu jie nėra tinkami šiam tinklalapiui ir dėl kitų priežasčių.

Kokie yra mokesčiai perkant/parduodant tinklalapyje mamytės.lt?

Visiškai jokių, visa tai yra nemokama. Galite užsiregistruoti ir talpinti tiek daiktų, kiek norite parduoti, mainyti ar atiduoti. Kiekvienam daiktui skiriamos penkios nuotraukos.

Kaip saugiai pirkti atsiskaitant banko pavedimu?

Štai keletas patarimų, kaip saugiai pirkti internetu:

- Pirmiausia įsitikinkite, jog narys, iš kurio perkate, atrodo patikimai, peržiūrėkite jam paliktus kitų narių atsiliepimus, tų narių profilius.

- Atkreipkite dėmesį į nario profilio nuotrauką. Jeigu jos kampe yra geltonas šauktukas, šio nario elektroninio pašto adresas nėra patvirtintas. Mes juk norime bendrauti su žmogumi, kuris pateikia tikrąjį savo elektroninio pašto adresą komunikacijai.

- Peržvelkite parduodamų daiktų nuotraukas, ar jose tas pats žmogus, ar nuotraukų fonas kartojasi, ar visos nuotraukos kažko įtartinai skirtingos.

- Visus susirašinėjimus vykdykite šiame tinklalapyje, nesutikite susirašinėjimų tęsti Skype, mobiliosiomis žinutėmis ar kitur už tinklalapio ribų. Susirašinėjimai liks mūsų sistemoje, todėl reikalui esant, galėsime juos atsekti.

- Galiausiai, jeigu vykdote banko pavedimą, įsitikinkite, jog asmuo jums pateikia savo sąskaitos numerį, o pavedimo paskirties skiltyje visuomet įrašykite daikto, kurį perkate, pavadinimą, ir jog pirkimą vykdote per tarpmergaičių.lt

Kaip užsiregistruoti tinklalapyje mamytės.lt?

Tai labai paprasta, užtrunka tik keletą akimirkų ir yra visiškai nemokama. Registruodamiesi turėsite sugalvoti savo kaip nario vardą, kuris atspindės jus kaip pirkėją/pardavėją, pateikti savo elektroninio pašto adresą, kuriuo administracija jums galės siųsti pranešimus, sugalvoti slaptažodį ir jo nepamiršti. Užsiregistruoti taip pat galite naudodami savo Facebook arba ONE.LT vartotojo duomenis.

Kodėl mano el. paštas nėra patvirtintas?

Užsiregistravę tinklalapyje į savo el. paštą gausite nuorodą. Ją reikia paspausti, kad patvirtintumėte savo el. pašto adresą. Jeigu šio laiško nerandate arba negavote, spauskite šią nuorodą pakartontiam patvirtinimo laiško siuntimui (turite būti prisijungęs/usi): išsiųsti patvirtinimo laišką

Susidūriau su problema talpindamas nuotraukas.

Jeigu susidūrėte su problema talpindamas nuotraukas, pasitikrinkite, ar viską atlikote teisingai. Štai sąrašėlis, į ką turėjote atkreipti dėmesį:

 • Nuotraukos plotis turėtų būti nemažesnis kaip 570 pikseliai. Idealiausiai jis turėtų neviršyti 1000 pikselių. Daugelis skaitmeninių fotoaparatų naudoja didelio dydžio nuotraukas, tad sumažinkite jas prieš talpindami tinklapyje mamytės.lt
 • Nuotraukos turėtų užimti nedaugiau kaip 10MB, tačiau tokio dydžio nuotraukas įkelti gali ilgai užtrukti. Rekomenduojamas dydis iki 2MB
 • Pasitikrinkite, ar talpinamas nuotraukos failas tikrai yra .jpg, .gif ar .png formato. Animuoti .gif failai negali būti talpinami
 • Nuotrauka turi būti RGB spalvų režimo, kuris yra optimizuotas internetui. CMYK spalvų režimas skirtas spaudos darbams
 • Įsitikinkite, jog "Firewall" nustatymai neblokuoja nuotraukų talpinimo internete. Taip gali nutikti, jeigu nuotraukas stengiatės talpinti būdamas darbe, kuriame ribojamas interneto vartojimas. Pabandykite, pakeisti "Firewall" nustatymus arba nuotraukas įkelkite iš namų

Kokio dydžio nuotraukas galiu įkelti?

Optimalus nuotraukos dydis yra nemažiau kaip 570 pikselių pločio. Rekomenduojame kelti nuotraukas, kurių plotis 800-1000 pikselių. Didesnes nuotraukas gali būti sunku talpinti. Nuotraukos turėtų užimti nedaugiau kaip 10MB.

Ar galiu pasikeisti savo vartotojo vardą?

Jūsų vartotojo vardas negalės būti pakeistas, tad stabtelkite ir apsvarstykite, kokį vartotojo vardą norite turėti.

Kaip sumokėti pardavėjui?

mamytės.lt nerenka jokių mokesčių nuo jūsų sandorių. Radę jums patinkantį daiktą, susisiekite su jo savininku bei susitarkite, kokiu būdu galite sumokėti - naudoti paypal mokėjimo būdą, banko sąskaitą ar susitikti.

Kokios yra naudojimosi forumais taisyklės?

Forumai - mūsų paplepėjimams bei minčių pasidalijimui skirta vieta. Todėl čia kaip ir visame tinklalapyje bei realiame gyvenime, galioja tos pačios taisyklės - gerbi vieni kitus, bendrauti mandagiai, nesikeiksnoti. Pageidaujama rašyti lietuviškomis raidėmis, jog galėtume paprasčiau rasti mus dominančias temas ateityje. Norėdami pakeisti forumo temos vietą sąraše, naudokite šalimais teksto esančias žalias rodykles. Kiekvienas turime galimybę sukurti mums rūpimas forumo temas, kviesti jose diskutuoti. Šalia nario profilio nuotraukos matoma, kiek forumo žinučių šis narys yra parašęs.

Forumo tema ar įrašai šalinami, jeigu:

 • temos ar įrašo turinys akivaizdžiai reklaminio pobūdžio, kviečiantis į nario anketą ar skelbimą, reklamuojamas prekių platinimas ar pan., tema nekelia klausimo, nekviečia kitų narių diskutuoti, dalintis nuomone;
 • tokia pati tema jau egzistuoja. Prieš talpindamas forumo temą, pasistenkite peržvelgti, ar tokia tema tikrai nėra paskelbta anksčiau. Galbūt jums rūpimas klausimas jau išgvildentas.
 • temos ar įrašo tekstas rašomas tik didžiosiomis raidėmis. Gerbkime vieni kitus ir rašykime ne tik lietuviškomis raidėmis, tačiau ir tvarkingu tekstu;
 • temą ar įrašą sukūręs narys vartoja necenzūrinius žodžius;
 • tema sukurta netinkamame forume;
Nariams, kurie nepaiso šių taisyklių, teršia forumus nuolatine reklama, kuria temas ir/ar įrašus netinkamose temose, gali būti blokuojami be išankstinio įspėjimo.

Kas yra Aukcionai?

Forume Aukcionai galite skelbti aukcioną konkrečiam savo daiktui parduoti. Temoje būtinai turite nurodyti nuorodą į parduodamo daikto skelbimą, pradinę daikto pardavimo kainą, aukciono trukmę. Merginos jūsų temoje turės galimybę skelbti savo siūlomą kainą, už kurią įsipareigoja šį daiktą įsigyti sėkmės atveju. Nurodytam aukciono laikui pasibaigus daiktas turi būtinai būti parduodamas aukciono laimėtojai.

Aukciono sukūrėja privalo aukciono temą sekti, o jam pasibaigus pageidautina, jog nebeaktuali tema būtų pašalinama pačios ją sukūrusios narės.

Kaip galėčiau prisidėti prie mamytės.lt idėjos?

Būkite aktyvūs, pavyzdingi, draugiški bendruomenės nariai, papasakokite apie šią idėją draugams, pažįstamiems, giminaičiams. Jeigu norite parašyti apie mamytės.lt savo bloge, mokyklos, universiteto laikraštyje, tinklalapyje, norite interviu iš tinklalapio kūrėjų, parašykite mums labas@mamytes.lt, mes mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.

Ar galiu turėti daugiau nei vieną parduotuvę?

Vienas asmuo gali turėti daugiau nei vieną parduotuvę. Norėdami užregistruoti dar vieną vartotoją, turėsite pateikti jau kitą elektroninio pašto adresą. Vartotojo vardas ir elektroninio pašto adresas yra unikalūs identifikatoriai mamytės.lt sistemoje, kurių kiekvienas gali būti susijęs tik su viena parduotuve.

Kaip galiu pranešti apie įtartiną daiktą ar dialogą?

mamytės.lt yra skirta atsakingai bendruomenei, tad pastebėję įtartiną nuotrauką, aprašymą, nepatikimą narį, imkitės veiksmų ir praneškite mamytės.lt administracijai. Tai galite padaryti paspaudę "Pranešti" mygtuką ties įkeltu daiktu ar pranešti mums elektroniniu paštu pagalba@mamytes.lt.

Ką reiškia užrašas profilyje "Narys blokuotas"?

Jeigu matote šalimais nario profilio nuotraukos užrašą "Narys blokuotas", vadinasi, šis narys buvo nesąžiningas kitų narių atžvilgiu (pasisavino ne savo nuotraukas, įžeidinėjo, neišsiuntė įsigytos prekės, pan.) Šie nariai negali būti aktyvūs bendruomenėje, kelti skelbimų, palikti atsiliepimų. Tačiau vis dar gali atsakyti į žinutes, jog susitartų, kaip išspręs apgavystes. Administracija pasilieka teisę blokuoti narį be įspėjimo.

Ką reiškia šauktukas profilio nuotraukos kampe?

Šis šauktukas rodo, jog narys nėra patvirtinęs savo elektroninio pašto, kuriuo prisiregistravo tinklapyje. Bendraujant su kitais nariais norisi matyti, jog narys įvedė egzistuojantį ir naudojamą elektroninio pašto adresą.

Man nebepatinka daiktas, po kuriuo kažkada paspaudžiau "Patinka", ką daryti?

Jeigu nebenorite, jog daiktas būtų jūsų mėgstamųjų sąraše, užeikite į daikto skelbimą bei po nuotrauka paspauskite "Nebepatinka".